PAYLAŞIMA AÇIK BİLGİSAYARLARA NASIL GİRİLİR

 Ana Sayfa 

<<<< GERİ

 PAYLAŞIMA AÇIK BİLGİSAYARLARA NASIL GİRİLİR 

 

Gerekli Programlar

Angry ip Scanner: Paylaşıma açık bilgisayarları IP aralığı esasına göre arar.

Programı ındirmek için tıklayın.

 

Ağ Ayarları:Angry IP Scanner Pragramını çalıştırabilmek için öncelikle bilgisayarımızdaki ağ ayarlarının en az  resimdeki ağ ayarları nı içirmesi  gerekmektedir. Eğer ağ ayarlarınız aşağıda belirtilen ağ ayarlarını içermiyorsa öncelikle ağ ayarlarınızı en az aşağıdaki şekilde ayarlamanız  gerekir.

BAŞLAT : AYARLAR : DENETİM MASASI : AĞ ÇİFT TIKLAYIN VE AYARLARINIZI YAPIN AYARLARINIZ ZATEN MEVCUTSA AĞ AYARLARINIZLA OYNAMAYIN DOSYA VE YAZICI PAYLAŞIMINDA BAŞKALARINA DOSYALARIMA ERİŞİM HAKKI VEREBİLMEK İSTİYORUM SEÇENEĞİNİ KESİNLİKLE KULLANMAYIN.!!!!!!!!!!!!

 

.!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

UYARI : 1- Burada verilen bilgiler eğitim amaçlıdır..  Lütfen kötü niyetli olarak kullanmayın...

           2- Kişilik haklarına saygımızdan dolayı örnek verilen IP ler ve paylaşıma açılmış bilgisayarlar listesi tamamen montaj tekniği kullanılarak hazırlanmış ve hayal ürünüdür.

         

 ANGARY İP SCANNERİN KULLANIMI:

 

 Angry IP Scanner programını çalıştırın ve  IP range kutusuna scan edilecek IP yi yazın. Eğer tek IP yi scan edecekseniz to kısmınada aynı IP yi yazın. Eğer belirli bir IP aralığını scan edecekseniz IP range kısmındaki ip no sunun son numarası 1 olacak to kısmındaki IP nimarasının son rakamı ise 255 olacaktır.Bu andan itibaren start butonuna basın ve scan işlemini başlatın. 

 Scan işlemi devam ettikce paylaşıma açık veya kapalı bilgisayarlar listelenecektir. Resimde de görüleceği üzere bilgisayarın açık veya kapalı olduğu bağlantı hızları Hostnameleri açık portları yani kısaca bilgisayara girilip girilemeyeceği anlaşılmaktadır.

Genelde mavi işaretlilerin üzerine gelerek. Sağ tuşa tıklayıp Open computeri işaretlerseniz karşınıza bir menü daha açılacak ve o menüde ınt Explorer i seçip Entere basıp bekliyoruz.

Bu andan itibaren Karşı bilgisayarla bağlantı kurulmaya başlar ve ekran donmuş gibi olur.. Paniğe kapılıp bilgisayarı resetlemeyin    windows gezgini gibi bir ekran çıkıp size "c", "d", "belgelerim" gibi dizinler gösterirse ne alaaaa.    göstermezse.. başka bir bir IP aralığı yazarak denemelerinize devam edin.

 

 

  Süprizzzzz   eğer aşağıdaki ekranı görüyorsanız. o paylaşıma açık bilgisayara giriş şifreli demektir.. Bu tür bilgisayarlara girmek için bir takım şifreler denemek gerekir. Zor iş En iyisi bir başka IP ye geçin 

 

Zarar vermek size hiçbir şey kazandırmayacaktır.. Uyarmak ise bir çok şey kazandırır...

Burda önemli olan nokta..

Eğer paylaşım sadece okuma için verilmişse sadece dosya alabilir veya inceleyebilirsiniz..

Eğer paylaşım tam yetki ile verilmişse. Kendi harddiskinizmiş gibi  istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

NOT : BAZI BİLGİSAYARLARADA GİRMİŞ GİBİ GÖRÜNÜR FAKAT C D  VB SİMGELER

GÖREMEZSİNİZ. BU DURUMDA PC İÇ ŞİFRELİ DEMEKTİR.